Odszkodowania Powypadkowe Rzeszów
Według statystyk Komedy Głównej Policji w 2015 r. doszło w naszym kraju do prawie 33 tys. wypadków drogowych, w których zginęło prawie 3000 osób a 40 tys. zostało rannych (w tym prawie 12 tys. ciężko). Mimo że w porównaniu do poprzednich lat, liczba wypadków komunikacyjnych nieznacznie spadła, jest ich wciąż bardzo dużo, a odszkodowania za wypadki komunikacyjne są najczęstszymi o jakie ubiegają się Polacy. Jednak poszczególne kwoty odszkodowania za wypadek komunikacyjny mogą się różnić od siebie i to diametralnie, a ubezpieczyciele niejednokrotnie zaniżają wysokość wypłaconych kwot.
Jakie odszkodowanie komunikacyjne wybrać?
Właściciel pojazdu obecnie ma do wyboru kilkaset możliwości ubezpieczenia auta. Jednak decydując się na konkretną firmę, pamiętajmy, aby nie kierować się tylko wysokością składki. Istnieje bowiem bardzo duże prawdopodobieństwo, że im tańsze ubezpieczenie, tym jego warunki zawierają więcej zapisów wykluczających odpowiedzialność ubezpieczyciela, nawet w sytuacji kradzieży samochodu czy kolizji.
Jak starać się o odszkodowanie powypadkowe?
Kiedy doszło do wypadku drogowego i na miejsce została wezwana policja, która sporządziła odpowiednią notatkę, postępowanie o odszkodowanie jest proste. Możemy poprosić o udostępnienie tej notatki i przekazać ją ubezpieczycielowi.
Jeśli doszło do kolizji drogowej i nie zaszła potrzeba wzywania policji, sami powinniśmy spisać dane osób biorących udział w zdarzeniu, włącznie z oświadczeniem, w którym sprawca kolizji przyznaje się do winy. Warto wiedzieć, że nawet jeśli nie ustalono sprawcy zdarzenia, zbiegł on z miejsca wypadku lub nie posiada OC, możemy starać się o odszkodowanie komunikacyjne z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.
Wysokość odszkodowania za wypadek komunikacyjny
Niestety ubezpieczyciele nadal niechętnie wypłacają odszkodowania za wypadki komunikacyjne czy zadośćuczynienie za wypadek śmiertelny. Bardzo często kwoty jakie przyznają są zdecydowanie zbyt niskie. Jeśli nie satysfakcjonuje nas kwota odszkodowania jaką zaproponował ubezpieczyciel, możemy odwołać się od jego decyzji w ciągu 30 dni. Takie odwołanie można napisać samemu lub skorzystać z pomocy rzeczoznawcy, który wykaże, iż poniesiona przez nas szkoda jest znacznie wyższa.
Jeśli proponowane odszkodowanie nadal nie będzie nas satysfakcjonowało możemy udać się do sądu, jednak w takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy kancelarii prawniczej. Co ciekawe, według najnowszych statystyk, zasądzane przez sądy odszkodowania są zdecydowanie wyższe niż te proponowane pierwotnie przez ubezpieczyciela. Warto więc walczyć o swoje prawa i skorzystać z pomocy adwokata, aby zyskać większe odszkodowanie.
chcesz wiedzieć więcej przeczytaj tutaj: http://odszkodowania-powypadkowe.rzeszow.pl/